Sztuczna murawa na stadionie przy Okrzei już na wiosnę

Data: 31-01-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

ruszają prace przy wymianie trawy na boisku na sztuczną murawę Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile niebawem rozpoczną się prace na dużej płycie boiska polegające na wymianie istniejącej murawy na sztuczną trawę. Pozwoli ona na korzystanie z tego obiektu przez cały rok, także wieczorem, dzięki nowoczesnemu oświetleniu.

- Nieustająco modernizujemy Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, aby jak najlepiej służył mieszkańcom. To historyczny ponad 102-letni obiekt, który Powiat Pilski przywrócił do życia, ale nie poprzestajemy w działaniach, aby był jeszcze bardziej dostępny i lepiej wykorzystany. Dzięki sztucznej nawierzchni jeszcze więcej klubów, stowarzyszeń i mieszkańców będzie mogło korzystać z boiska. Będzie tańsza w eksploatacji i bezpieczniejsza – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Na wymianę nawierzchni Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych prawie 3,5 mln zł (po podpisaniu umowy z wykonawcą, wartość prac będzie jednak niższa).

30 stycznia starosta Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Usługowo-Handlowym Cold Point z Poznania, które ma duże doświadczenie z tego rodzaju modernizacją obiektów sportowych i daje gwarancję na długie użytkowanie nowej nawierzchni.

Termin zakończenia prac to 122 dni od popisania umowy. Sztuczna trawa zostanie położona na powierzchni 110 na 71,8 m, w tym samo boisko w liniach ma 100 na 64 metry. 
- Będziemy się starć, aby prace zakończyć jeszcze wcześniej. Dajemy długą gwarancję na użytkowanie sztucznej murawy, która jest bardzo wytrzymała. Można na niej grać w piłkę i organizować różne wydarzenia - mówi właściciel firmy Wincenty Klappa.

- Decyzję o wymianie murawy podjęliśmy, widząc jak duże jest obłożenie stadionu i jak chętnie korzystają z niego dzieci ze szkółek piłkarskich, uczniowie i mieszkańcy, którzy przychodzą tu pograć w piłkę – dodaje starosta.   

Z boiska korzystają także dwa kluby piłkarskie MKP Powiat Pilski oraz Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski, które tu trenują i rozgrywają swoje mecze.  
- To bardzo dobra decyzja. Często trenuję na stadionie i widzę, jak duże jest na nim obłożenie.  Taka inwestycja z pewnością uatrakcyjni jeszcze to miejsce – twierdzi
Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący rady Powiatu w Pile.

Podobnie utrzymuje radna Monika Kubiak-Majewska.
- Mam małego synka, który właśnie rozpoczyna aktywność sportową. W takie obiekty warto inwestować, choćby dla najmłodszych.

Zmiany, jakie zachodzą na stadionie przy Okrzei od lat śledzi także Roman Barczykowski, syn Jana Barczykowskiego, który w dawnych latach świetności stadionu przez 30 lat był jego gospodarzem.
- Dzisiaj to bardzo nowoczesny obiekt. Wierzę, że dzięki tym wszystkim inwestycjom piłka nożna na dobre odrodzi się w Pile, ku radości wielu kibiców – wyznaje.
Zapisz się na newsletter