Uczennica z I LO w Pile poleci na szkolenie NASA do USA

Data: 27-01-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zuzanna Kassner to zdolna uczennica klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym Zuzanna Kassner, uczennica klasy 2 c o profilu biologiczno-chemicznym I LO w Pile im. Marii Skłodowskiej-Curie w lipcu poleci na tygodniowe szkolenie kosmiczne NASA do Space&Rocket Center w Alabamie w Stanach Zjednoczonych! Tu szkoli się wielu astronautów. 

To niebywały sukces naszej uczennicy, która od dawna wykazuje ogromne zdolności naukowe, pozyskuje granty i samodzielnie realizuje projekty badawcze. W grudniu ubiegłego roku uczestniczyła w programie warsztatów odbywających się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Były one  prowadzone w Instytucie Chemii Fizycznej PAN w Warszawie. Było to ogromne wyróżnienie bowiem z całej Polski wybrano tylko 20 licealistów. Nauczyciele wspierają Zuzannę w jej naukowych przedsięwzięciach i  jej pomagają.  

Wyjazd do USA na szkolenie NASA to więc kolejny i jeszcze większy sukces. Zuzanna Kassner znalazła się w 4-osobowym zespole zdolnych uczniów z całej Polski, którzy wygrali pierwszą polską edycję prestiżowego konkursu fundacji AI Worden "Endeavour" Scholarship.Finał odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, do którego spośród 200 chętnych zakwalifikowało się jedynie 20 osób. Uczniowie mieli do zaprojektowania i zbudowania prototyp lądownika księżycowego, ale liczyło się również planowanie i praca zespołowa.

- Gratuluję Zuzannie Kassner tego ogromnego sukcesu. To wybitnie zdolna i ambitna uczennica, która rozwija swoje naukowe pasje i nie boi się marzyć. Niech będzie wzorem dla innych uczniów.  Życzę Zuzannie, aby przeżyła wspaniałą przygodę w USA, odnosiła kolejne sukcesy i realizowała swoje plany i marzenia. Trzymam kciuki. Gratuluję również rodzicom tak wspaniałej i zdolnej córki. Na pewno jesteście z niej dumni – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Zapisz się na newsletter