Seniorzy na lekcji o bezpieczeństwie

Data: 24-01-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Seniorzy na lekcji o bezpieczeństwie Niezwykle użyteczny prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka sprawili seniorom funkcjonariusze z pilskiej komendy policji. Przeprowadzili dla nich lekcję z bezpieczeństwa na drodze. Seniorzy mogli także skorzystać z symulatora dachowania.

Funkcjonariusze  z Komendy Powiatowej Policji w Pile zaprosili seniorów do swojej siedziby, gdzie zorganizowali dla nich spotkanie pod hasłem „Senior- bezpieczny użytkownik ruchu drogowego”. Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie pieszych, rowerzystów i kierujących. Odbyły się także praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.
Starosta pilski Eligiusz Komarowski wypożyczył z kolei zakupiony przez Powiat Pilski, m.in. na takie lekcje edukacyjne, symulator dachowania i każdy kto wyraził taką ochotę mógł go wypróbować.
- Lekcja o bezpieczeństwie na drodze dla seniorów została znakomicie przeprowadzona. Oczywiście, życzeń z okazji święta Babi i Dziadka także nie zabrakło - mówi starosta.