Rodzinne Mikołajki i otwarcie lodowiska na stadionie przy Okrzei

Data: 07-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

na wydarzenie przybyli rodzice z dziećmi. Od Mikołaja były prezenty, a lodowisko jest bezpłatne Mikołaj z prezentami dla dzieci, rozświetlenie choinki, otwarcie lodowiska, koncerty, a przede wszystkim rodzinna i świąteczna atmosfera – to było kolejne wspaniałe spotkanie z mieszkańcami na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.

Już trzeci rok z rzędu na Stadionie przy Okrzei otwarte zostało lodowisko i stanęła ogromna choinka. Rodzinne Mikołajki odbyły się w tym roku w pięknej zimowej scenerii.
Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 17.00. Na stadionie zgasły wszystkie światła i starosta pilski Eligiusz Komarowski dał sygnał do rozświetlenia choinki. Towarzyszyła temu piękna świetlna fontanna. Zachwytom dzieci i dorosłych nie było końca.

Niebawem pod scenę zajechał Mikołaj z prezentami dla dzieci, a na lodowisku rozbrzmiała muzyka. Tak właśnie ruszyła mikołajkowa zabawa. Ze sceny płynęła świąteczna muzyka, znane zimowe piosenki śpiewali uczestnicy Studia Piosenki Iwony Brandenburger w MDK Iskra w Pile, wspaniały świąteczny koncert dał Andrzej Jopek z córką Zuzanną i Krystianem Wadowskim. Do mikołajkowej zabawy zachęcały elfy i śnieżynki, dzieci brały udział w konkursach z nagrodami. Chętnie pozowały także do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem. Nie zabrakło gorącej czekolady i innych słodkości.

Bardzo szybko zapełniło się lodowisko. Mikołajkowa zabawa trwała do wieczora.
- Mikołajki to taki dodatkowy miły element dla najmłodszych. Cieszymy się z tej ogromnej frekwencji. Lodowisko to nasza propozycja dla mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kiedy po raz pierwszy uruchomiliśmy je trzy lata temu, od razu cieszyło się dużym zainteresowaniem. To był strzał w dziesiątkę. Przez dwa sezony skorzystało z niego kilkanaście tysięcy osób. Co ważne, lodowisko jest bezpłatne, jak większość naszych wydarzeń organizowanych dla mieszkańców - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Lodowisko jest czynne codziennie od godz. 12.00 do 21.00 z przerwą techniczną od 14.30 - 15.30. na miejscu można wypożyczyć łyżwy za kaucją 100 zł. Zapraszamy.