Współpraca „Gastronomika” z Hotelem Gromada w Pile

Data: 19-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

umowa patronacka umożliwi uczniom odbywanie praktyk i staży w hotelu Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile nawiązał współpracę z Hotelem Gromada w Pile, dzięki której uczniowie będą mogli podnosić swoje umiejętności zawodowe, co na pewno w przyszłości ułatwi im znalezienie dobrej pracy.

Umowę w imieniu Powiatu Pilskiego podpisał Eligiusz Komarowski, starosta pilski, w obecności Marka Kamińskiego, członka Zarządu Powiatu w Pile. Hotel Gromada w Pile reprezentował Piotr Sosnowski, dyrektor Oddziału, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile - Monika Rój, dyrektor szkoły.    

W ramach zawartej umowy Hotel Gromada w Pile obejmie patronatem klasy Technikum nr 5 w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile, w zawodzie technik hotelarstwa.
To oznacza m.in. praktyki zawodowe uczniów w tym renomowanym hotelu, organizację staży zawodowych, współpracę przy organizacji wycieczek i konkursów o charakterze zawodowym, czy choćby sięganie po środki zewnętrzne na  realizację wspólnych projektów.

- Cieszę się, że pozyskaliśmy tak renomowanego partnera dla naszej szkoły. Uczniowie będą uczyli się zawodu w praktyce pod okiem doświadczonej i profesjonalnej kadry hotelu - mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Zapisz się na newsletter