IV Memoriał Włodzimierza Winklera w hali przy Pola w Pile

Data: 15-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

IV Memoriał Włodzimierza Winklera w hali przy Pola w Pile 8 drużyn, 28 meczów i blisko 120 młodych zawodników. Tak wyglądały zmagania podczas IV Memoriału Włodzimierza Winklera w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile.

Turniej trwał przez trzy dni, w Pile zmagania prowadziły drużyny juniorów młodszych z całego kraju. I miejsce zajęła drużyna LOMS Joker Piła-Powiat Pilski, drugie Gwardia Wrocław Academy, trzecie AZS UWM SMS Olsztyn.

Turniej ten upamiętnia wybitnego działacza sportowego, niezwykle zasłużonego dla rozwoju pilskiej i krajowej siatkówki. Włodzimierz Winkler był m.in. założycielem i wiceprezesem klubu siatkarskiego Joker Piła, czy inicjatorem powstania Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile.

- Osobiście z Włodzimierzem Winklerem zasiadałem przez kilka lat w zarządzie Nadnoteckiego Stowarzyszenia Sportowego. Pamiętam go jako bardzo życzliwego, pomocnego i wielce zaangażowanego człowieka. Wspólnie podejmowaliśmy wiele działań propagujących kulturę fizyczną – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski, który otworzył turniej oraz wręczał puchary zwycięskim drużynom.

Włodzimierz Winkler zmarł w 2012 roku w wieku 64 lat. Dla upamiętnienia jego zasług w ubiegłym roku w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile odsłoniono pamiątkową tablicę.
- Mam nadzieję, że dzięki temu oraz takim wydarzeniom pamięć o Włodzimierzu Winklerze będzie  zawsze żywa - dodaje starosta.