Znakomita frekwencja i atmosfera na XVI Biegu Niepodległości

Data: 13-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

w Biegu Niepodległości wzięło udział ponad 500 zawodników Tegoroczny XVI Bieg Niepodległości zgromadził ponad 500 biegaczy oraz ponad 50 zawodników Nordic Walking.

Święto Niepodległości na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile uczczono najpierw Niepodległościowym Biegiem Dzieci. Tuż po nim o godz. 12. 00 wspólnie odśpiewano hymn państwowy.
- Było to niezwykle patriotyczne i podniosłe wydarzenie. Dziękuję mieszkańcom za tak liczne – przybycie – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Bieg główny wystartował po godz. 12.00. Na starcie stanęło ponad 500 zawodników. Do pokonania biegacze mieli dystans 6,3 km także ulicami miasta.
Najszybciej trasę tę wśród mężczyzn pokonał Mikołaj Czechowicz z PLKS Gwda Piła z czasem 00:20:40, drugi był Marcin Palicki z Rudnej, trzeci Łukasz Stachowiak z Piły.
W rywalizacji kobiet wygrała Ewelina Salwa z Piły z czasem 00:25:58, drugie miejsce zajęła Paulina Sienkiewicz – Gadzikowska z Piły, trzecie Agata Łańska również z Piły.

W zmaganiach wzięli udział także kijkarze. Do pokonania mieli 8 okrążeń stadionu w sumie 3200 metrów. Wśród mężczyzn najszybciej dystans ten pokonał Krzysztof Pyrek z 1 RBLog z Wałcza z czasem 00:20:18, drugie miejsce zajął Wojciech Deja ze Złotowa, trzecie Jerzy Lajter z Piły.
Wśród kobiet najszybsza była Oktawia Mazur z Piły z czasem 00:25:00, drugie miejsce zajęła Olena Kordyukova z Piły, trzecie Marta Tatera także z Piły.

Wydarzenie miało także cel charytatywny, towarzyszyła mu zbiórka na leczenie ratownika medycznego z Piły Piotra Brosza, który walczy z nowotworem mózgu. Pieniądze zbierano do puszek, część dochodu przekażą także właściciele stoisk gastronomicznych, które znajdowały się tego dnia na stadionie.