Wizyta nauczycieli z Rumunii w ramach programu Erasmus Plus

Data: 13-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

program dotyczy podnoszenia kompetencji nauczycieli w zakresie kształcenia zawodowego uczniów klas profilii wojskowych Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile, WOLF SECURITY, Akademia Wojskowa Colegiul National Militar "Al. I. Cuza" realizują wspólny projekt  „Klasy Mundurowe na różnych szczeblach kształcenia zawodowego” w ramach unijnego programu Erasmus Plus.

Polega on na podniesieniu kompetencji nauczycieli w zakresie kształcenia zawodowego przyszłych kandydatów do wojska. Celem tego projektu jest wymiana dobrych praktyk pomiędzy partnerami, mająca na celu wypracowanie modelu kształcenia służb wojskowych, adekwatnego do potrzeb rynku pracy.

W ramach realizacji tego projektu grupa nauczycieli z Zespołu Szkół przy Teatralnej gościła już w tym roku w Rumunii, w mieście Konstanca.
Niedawno miała miejsce rewizyta. Jednym z punktów programu była wizyta nauczycieli z Rumunii w  Starostwo Powiatowe w Pile, gdzie uczestniczyli w spotkaniu ze starostą pilskim Eligiuszem Komarowskim oraz wicestarostą Arkadiuszem Kubichem.

- Takie projekty podnoszenia kompetencji nauczycieli w ramach współpracy międzynarodowej z pewnością mają wpływ na wypracowywanie nowych metod kształcenia uczniów profili wojskowych i lepsze przygotowanie ich do rynku pracy - podsumowuje starosta.