Ponad 500 uczestników Niepodległościowego Biegu Dzieci

Data: 12-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

dzieci do przebiegnięcia mialy 400 metrów W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile zorganizował XVI Bieg Niepodległości. W ramach tego wydarzenia odbył się Niepodległościowy Bieg Dzieci.

Najmłodsi do pokonania mieli 400 m - jedno okrążenie stadionu. Mogli je przebiec, przejść, najmłodsi przejechać w wózku. Liczyła się idea, aby uświetnić Dzień Niepodległości.

W tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba dzieci ponad 500 i wielu dorosłych, którzy wspierali swoje pociechy.
- To było wyjątkowo piękne wydarzenie, wspaniałe, rodzinne i patriotyczne. Wiele dzieci i dorosłych miało chorągiewki, elementy biało-czerwone naszych barw narodowych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Każde dziecko na mecie otrzymało pamiątkowy medal. Wręczali je starosta pilski Eligiusz Komarowski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile oraz Emilia Piechocka, radna Rady Miasta w Pile.