Starosta z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Pile

Data: 10-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

podczas wizyty nie zabrakło szczerych rozmów o potrzebach DPS. Starosta podjął już pierwsze decyzje inwestycyjne Eligiusz Komarowski, starosta pilski odwiedził mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile.
To placówka, w której mieszkają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, posiada 70 miejsc. Znajduje się w samym centrum miasta i jest usytuowana w pięknym otoczeniu bulwarów Gwdy. Przebywają tu osoby w podeszłym wieku, przewlekle somatycznie chorzy. 

Mieszkańcy mają tu zapewnioną profesjonalną opiekę, terapie, a także bogaty program wydarzeń kulturalnych, pikników, wydarzeń religijnych. To oczywiście zasługa empatycznej i profesjonalnej kadry, która tu pracuje. Co ważne, panuje tu rodzinna, pełna wsparcia atmosfera. To prawdziwy dom dla jego mieszkańców, w którym mają przyjaciół, osoby, z którymi mogą porozmawiać, dzielić radości i troski.

-  Zachęcam każdego do odwiedzin takich miejsc. Naprawdę zmienia się optyka postrzegania „starości”, która czeka przecież każdego z nas – mówi starosta.
Wizyta była okazją do szczerych rozmów z mieszkańcami
- Seniorzy przyjęli mnie ogromnie ciepło, byli otwarci, serdeczni. Dziękuję Wam i jeszcze raz życzę dużo zdrowia i pogody ducha – dodaje starosta.

Podczas wizyty starosta wręczył mieszkańcom także upominki od Fundacji "Z sercem do Pacjenta", działającej przy American Group of Poland, czerwone serduszka, które znakomicie działają na odstresowanie.

Porozmawiał również z panem Leszkiem, który zaopiekował się kotkiem Elą ze Starostwa, która trafiła tu niespełna 3 lata temu, kiedy rozpoczął się remont budynku przy alei Niepodległości w Pile.
- Kotka ma się znakomicie, pan Leszek szczerze ją pokochał, jak własne dziecko – przyznaje starosta Eligiusz Komarowski.  

Wizyta miała także charakter gospodarski, bo DPS w Pile to jeden z pięciu DPS-ów, które prowadzi Powiat Pilski. Rozmawiano więc także o bieżących potrzebach, których nie brakuje. Starosta podjął już pierwsze decyzje inwestycyjne.  
Zapisz się na newsletter