Nowe Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla Dzieci i Młodzieży

Data: 06-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowe Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla Dzieci i Młodzieży W budynku Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile działa już Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla Dzieci i Młodzieży. Leczenie odbywa się za darmo, w ramach kontraktów z NFZ.

Znajdują się tu dwa gabinety stomatologiczne, pracownia RTG z tomografem komputerowym do wykonywania także zdjęć cefalometrycznych, także na potrzeby ortodonty. Całe skrzydło budynku zostało wyremontowane i nowocześnie urządzone, jest także nowa recepcja, sanitariaty, pomieszczenie do sterylizacji narzędzi.

Pracuje już dwóch lekarzy dentystów, praktycznie przez cały tydzień, bo także w soboty, a czas oczekiwania na wizytę się skrócił. Co ważne leczenie zębów odbywa się na najwyższym poziomie, pacjenci znieczulani są przy pomocy komputera, a lekarze stosują nowoczesne materiały i technologie.

- Otwarcie Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla Dzieci i Młodzieży to kolejny ogromny krok wykonany przez Powiat Pilski dla ochrony zdrowia najmłodszych mieszkańców gmin powiatu pilskiego, w tym uczniów szkół podstawowych i średnich. Dokładnie w lipcu 2021 roku otwieraliśmy pierwszy gabinet stomatologiczny na parterze budynku Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile. Było to nowatorskie przedsięwzięcie, w które z budżetu powiatu zainwestowaliśmy pół mln zł – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Szybko okazało się, że potrzeby są ogromne, a kolejki do dentysty rosną (od początku funkcjonowania pierwszego gabinetu przyjęto tu 1800 pacjentów, a blisko 20 tysięcy zostało objętych profilaktyką).

- Zdecydowaliśmy więc o rozbudowie tego miejsca, a radni Rady Powiatu podjęli decyzję o przekazaniu z budżetu 1 miliona zł na urządzenie centrum stomatologii z prawdziwego zdarzenia. Dziękuję doktorowi Simonowi Nowakowi za to, że  wprowadził tak wysoki poziom opieki dentystycznej. Dziękuje radnym powiatu, zwłaszcza radnemu Krzysztofowi Pabichowi za wspieranie tego przedsięwzięcia - dodaje starosta.

Rejestracja do centrum stomatologii odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 – 20.00, tel. 690-390-373.