Powiat Pilski uruchomił nową mobilną aplikację mMieszkaniec

Data: 18-09-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzieki nowej aplikacji mieszkańcy mogą zgłaszać np. dziury na drogach i awarie ebrak  Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile uruchomił mobilną aplikację mMieszkaniec, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać np. awarie i dziury na drodze, brak oświetlenia, mogą również na bieżąco śledzić różne wydarzenia i działania podejmowane przez samorząd Powiatu Pilskiego.

- Nowa aplikacja daje wiele możliwości, ale też nakłada na nas dodatkowe obowiązki. Robimy to jednak z myślą o mieszkańcach. Dzięki aplikacji mMieszkaniec każdy może np. zgłosić dziury w drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych czy gminnych. My po otrzymaniu informacji podejmiemy odpowiednie kroki i albo sami zajmiemy się sprawą i rozwiążemy problem, albo przekażemy ją do odpowiedniego zarządcy drogi – tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Poprzez aplikację mieszkańcy mogą również informować o niedziałającym oświetleniu, powalonych drzewach, zalegających odpadach czy barierach architektonicznych.
Na wyciągnięcie ręki jest także budżet Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile. Dzięki aplikacji możecie śledzić, chociażby jak kształtują się wydatki i dochody czy na jakie zadania idzie część Waszych podatków.
- W dalszej kolejności dzięki aplikacji mMieszkaniec chcemy prowadzić konsultacje społeczne. Głos mieszkańców, opinie czy uwagi są dla nas niezwykle cenne – dodaje starosta.

Bardzo praktycznym modułem aplikacji są „Ogłoszenia”, gdzie w najbliższym czasie będziemy między innymi informować o najważniejszych wydarzeniach czy inicjatywach podjętych przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile jak również publikować alerty i ostrzeżenia.

Aplikacja dopiero startuje, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Na bieżąco będziemy uzupełniać w niej treści i reagować na zgłoszenia i sugestie mieszkańców.
- Chcemy, aby mieszkańcy razem z nami budowali lepszą przyszłość naszego powiatu i temu ma w głównej mierze służyć to narzędzie - mówi starosta.

Aplikację mobilną „mMieszkaniec” można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.