Piknik w Dębówku Starym nawiązujący do tradycji staropolskiej wsi

Data: 14-09-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

piknik nawiązywał do tradycji polskiej wsi, przypomniano stare obrzędy, na stołach królowały regionalne potrawy y W Dębówku Starym w gminie Białośliwie odbył się Piknik Rodzinny pod sentymentalnym hasłem „Lubię wracać tam…”.

Piknik zorganizowało miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.
- Było to  kolejne wspaniałe wydarzenie dla mieszkańców gmin powiatu pilskiego, w którym miałem przyjemność uczestniczyć i przyznam, że było niezwykle klimatycznie. Przede wszystkim ujęła mnie gościnność, bogactwo potraw i atrakcje dla mieszkańców, wiele z nich odwoływało się do tradycji staropolskiej wsi – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

KGW w Dębówku Starym umiejętnie sięga po środki zewnętrzne, dzięki czemu pielęgnuje tradycje swoich przodków, sprawiając przy tym radość mieszkańcom ze wspólnego ciekawego spotkania. Minione wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi.