Zawody strzeleckie Pilskiego Bractwa Kurkowego "Tarcza"

Data: 11-09-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zawody Bractwa Kurkowego z Piły odbyły się na strzelnicy w Chodzieży Pilskie Bractwo Kurkowe „Tarcza” zorganizowało Turniej Strzelecki o godność Króla Żniwnego.  Strzelanie żniwne to piękna, bracka tradycja i zarazem sposób na uczczenie zakończonych już zbiorów. Zawody odbyły się na strzelnicy w Chodzieży.

Braci Kurkowych odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Gratuluję wszystkim organizatorom i uczestnikom. Jednocześnie ubolewam też nad faktem, że jeszcze do niedawna podobne turnieje rozgrywano w Pile w Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza. Niestety, kilka lat temu decyzją władz Gminy Piła na czele z Piotrem Głowskim obiekt został zamknięty i do dziś stoi pusty i niszczeje. Mam nadzieję, że już niedługo obiekt ten uda się odzyskać i podobnie jak Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile miejsce to stanie się on centrum wydarzeń kulturalnych i sportowych – mówi starosta.