Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Centrum "ISKRA" w Pile

Data: 05-09-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego dla szkół ponadpodstawowych W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile miała miejsce Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski. Była ona także okazją do wręczenia awansów zawodowych nauczyciela mianowanego dla 17 pedagogów.  
 
Nowy rok szkolny we wszystkich typach szkół i placówek Powiatu Pilskiego rozpoczęło łącznie 6395 uczniów, w tym 1898 uczniów w pierwszych klasach – to drugi rok z rzędu rekordowa liczba uczniów. Najwięcej uczniów będzie pobierać edukację w technikach - ponad 880 uczniów, w liceach - ponad 620, w szkołach branżowych - 356.
 
Warto dodać, że w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski zatrudnionych jest łącznie 870 pracowników, w tym 669 nauczycieli.
 
Życzenia uczniom oraz wszystkim pracownikom szkół złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
- Szkoły zostały dobrze przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zapewniamy nie tylko kompetentną kadrę, ale także nowoczesną bazę dydaktyczną, w którą cały czas inwestujemy, aby młodzież mogła zdobywać wiedzę i umiejętności w innowacyjny oraz  twórczy sposób. Życzę Wam  udanego roku szkolnego, nauczycielom satysfakcji z wykonywania tego trudnego zawodu, uczniom powodzenia w zdobywaniu wiedzy – powiedział starosta.   
 
Warto dodać, że Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile w ostatnich latach zainwestował w oświatę 100 mln zł.
 
To przede wszystkim inwestycje w bazę sportowo-dydaktyczną:
Lada moment otwarta będzie największa inwestycja - Powiatowe Centrum Innowacji Technologicznych w Pile do praktycznej nauki zawodów, wartości 28 mln zł, z którego korzystać będą uczniowie wszystkich szkół z gmin powiatu pilskiego.
 
Wcześniej Powiat Pilski zmodernizował budynek Kina „ISKRA”, wybudował Powiatową Halę Sportową przy Pola w Pile, halę sportową z boiskami przy SOSW w Pile, boiska przy szkołach.
 
Stworzył Powiatowe Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzieży w Pile, które w tym rok rozbudował o drugi gabinet dentysty oraz pracownię tomografii komputerowej. W I LO i w Zespole Szkół im. St. Staszica zamontowano windy dla osób z niepełnosprawnościami, a w Zespole Szkół Technicznych w Pile powstała wirtualna strzelnica, doposażane były sale dydaktyczne.  
 
Młodzież może także korzystać z nowej strefy rekreacji przy budynku Starostwa, podobnie jak z niedawno otwartego Centrum Piłkarsko-Tenisowego  Edi Arena, wybudowanego przy Powiatowej Hali Sportowej w Pile. W ramach programu Eko-Edukacja, przy MDK ISKRA w Pile powstał z kolei Punkt Edukacji Ekologicznej dla dzieci i młodzieży.
 
We wszystkich szkołach uruchamiane są nowe kierunki nauczania oraz realizowane ciekawe unijne projekty, które podnoszą jakość nauki, dobrze przygotowują młodzież na studia i rynek pracy oraz otwierają ją na świat.
Zapisz się na newsletter