Wieczorny Mityng Lekkoatletyczny na stadionie przy Okrzei

Data: 28-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z wydarzenia lekkoatletycznego dla pasjonatów biegania Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbył się Wieczorny Mityng Lekkoatletyczny  zorganizowany przy wsparciu Powiat Pilskiego – Starostwa  Powiatowego w Pile pod Honorowym patronatem Starosty Pilskiego.
- To było kolejne niezwykle udane wydarzenie z udziałem pasjonatów biegania, które możemy organizować dzięki nowoczesnemu oświetleniu na stadionie. Gratuluję wszystkim uczestnikom i organizatorom ze Stowarzyszenia Biegaczy Powiatu Pilskiego. Znakomicie się z Wami współpracuje – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W mityngu lekkoatletycznym wzięli udział rodzice dziećmi, biegacze z popularnych klubów PLKS GWDA Piła, KS Gwardia Piła, 4RUN TEAM, a także  utytułowani polscy lekkoatleci: Marcin Urbaś specjalista od biegów na 200 m, Jan Huruk, maratończyk, Michał Bartoszak, długodystansowiec i Rafał Wójcik, maratończyk.

Pobiegł także Krzysztof Pabich radny Rady Powiatu w Pile, a Emilia Piechocka radna Rady Miasta Piły, obydwoje z bezpartyjnego Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe w Pile, gratulowała zawodnikom. Z kolei Zbigniew Pyziak, radny Rady Miasta Piły tradycyjnie sędziował zawodnikom.
W mitingu wzięli udział także zawodnicy Frame Running Poland, również podopieczni Fundacji Złotowianka, którzy trenują na specjalnych rowerach m.in. na stadionie przy Okrzei.
Impreza miała wymiar integracyjny, była znakomicie zorganizowana, łącznie ze strefą zabaw dla najmłodszych.