Ponad 800 tys. zł na przebudowę drogi Stara Łubianka-Dobrzyca

Data: 25-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z wręczenia promes przez Sekreatrza stanu Edwarda Siarkę na remonty dróg Powiat Pilski otrzymał z Funduszu Leśnego ponad 800 tys. złotych dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej Stara Łubianka-Dobrzyca. Droga ta stanowi połączenie drogi krajowej nr 10 w miejscowości Stara Łubianka z drogą krajową nr 11 w Dobrzycy.

Wręczenie promes miało miejsce w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Piła/Kalina. Przekazał go osobiście Edward Siarka, Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. W imieniu władz Powiatu Pilskiego odebrali go Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Modernizacja tej drogi przyczyni się do znacznego podwyższenia bezpieczeństwa kierowców oraz poprawi komfort jazdy. Obecnie jest w złym stanie technicznym, była remontowana jedynie cząstkowo, w wielu miejscach jest mocno popękana – mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Odcinek ten ma również duże znaczenie gospodarcze. To jedyna droga służąca prowadzeniu gospodarki leśnej przez nadleśnictwo Zdrojowa Góra.
Jej długość to 700 metrów, przebudowa obejmie wzmocnienie istniejącej nawierzchni i poszerzenie do 5,5 m szerokości, wykonanie poboczy, zjazdów, m.in. do działek leśnych. Droga będzie na nowo oznakowana. Całkowita wartość inwestycji to ok. 1 mln 155 tys. zł.
Zapisz się na newsletter