Nowy ambulans i sprzęt medyczny dla szpitala w Wyrzysku

Data: 23-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowy ambulans i sprzęt medyczny dla szpitala w Wyrzysku Szpital Powiatowy w Wyrzysku nieustannie się modernizuje. Na bieżąco trwają zakupy nowoczesnego sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia pacjentów, trwa wymiana transportu medycznego. Zakupy są możliwe dzięki pozyskaniu dużych środków unijnych na realizację dwóch projektów o łącznej wartości 3,5 mln zł! 

Do lecznicy właśnie trafiła karetka z pełnym wyposażeniem medycznym, która zastąpi wysłużony już ambulans stacjonujący w Wysokiej. To niezwykle cenny zakup wartości blisko 800 tys. zł, ale mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

- Zakup karetki był możliwy dzięki realizacji pocovidowego  projektu „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku” wartość 1,5 mln zł, w tym szpital dołożył ponad 300 tys. zł!  To bardzo ważny projekt, oprócz karetki placówka poczyniła również duże zakupy sprzętu diagnostycznego do Pracowni Endoskopii wartości blisko 500 tys. zł, z której korzystać mogą także pacjenci spoza szpitala. To ogromna jakościowa zmiana – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
W szpitalu przygotowywane są już kolejne przetargi na zakup nowoczesnego sprzętu w ramach drugiego unijnego projektu wartości 2 mln zł.

-  Chodzi o zakup m.in. aparatów USG, kardiomonitorów, nowych łóżek. Stary sprzęt się zużywa, niezbędny jest zakup nowego i nowocześniejszego. Do tego projektu Powiat Pilski dołożył 150 tys. zł, podobna kwotę nasz szpital. Dofinansowanie unijne jest bardzo duże, dzięki niemu modernizować nasza lecznicę i zapewnić bezpieczeństwo pacjentom – mówi  Almuetaz Bellah Nasrullah, dyrektor ds. lecznictwa w wyrzyskim szpitalu, radny Rady Powiatu w Pile.

Ponadto szpital jest w trakcie zakupów sprzętu rehabilitacyjnego dla pacjentów o wartości 200 tys. zł.
- To niezwykle ważne, bowiem działa tu Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla osób przewlekle chorych i oddział rehabilitacji. Za szpitalem pięknie odnowiono park, z którego pacjenci również mogą korzystać. Złożono już kolejny projekt na budowę łącznika miedzy budynkami szpitala i odziałem rehabilitacji, który ułatwi przemieszczanie się chorych i personelu medycznego – dodaje starosta.    

Lecznica w Wyrzysku zmienia swoje oblicze, staje się placówką przyjazną chorym będącym w podeszłym wieku, których przybywa i będzie przybywać, bo społeczeństwo się starzeje i trzeba sprostać wyzwaniom czasu.
 
 
 
Zapisz się na newsletter