100-lecie OSP Wiktorówko i nowy samochód w prezencie!

Data: 22-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z obchodów jubileuszowych OSP Wiktorówko Przy remizie strażackiej w Wiktorówku odbyła się wspaniała uroczystość obchodów jubileuszu 100 -lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiktorówku.
To jedna z najstarszych jednostek działająca w gminach powiatu pilskiego z piękną tradycją.


Obchody były okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Wiktorówku, którego zakup wsparto ze środków rządowych oraz samorządowych, w tym również Starostwa Powiatowego w Pile.

Gratulacje druhom złożyli Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
- Dziękuję druhom za oddaną i pełną odwagi służbę i życzę im wszelkiej pomyślności. Nowy wóz z pewnością usprawni prowadzenie akcji ratowniczych. To już kolejny samochód, który w ostatnim czasie trafił do jednostki OSP w gminach powiatu pilskiego, co ma ogromny wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom - mówi starosta Eligiusz Komarowski. .   

Podczas uroczystości wielu druhów uhonorowano odznaczeniami za pełną poświęcenia służbę. Na koniec w sali OSP Wiktorówko odbyło się spotkanie i zabawa taneczna.
Święto OSP w Wiktorówku było świętem całej lokalnej społeczności, z którą to jednostką są bardzo zżyci.
Zapisz się na newsletter