Badania i porady medyczne podczas "Tanecznej środy"

Data: 11-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z kolejnej Tanecznej środy na Stadionie Powiatowym w Pile Miniona „Taneczna środa” na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile była wyjątkowa. Oprócz dobrej zabawy jej uczestnicy mogli również skorzystać z bezpłatnych badań i porad fizjoterapeutów: poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, badania piersi, czy zmierzyć ciśnienie.

„Klub Pacjenta” podczas imprezy tanecznej na stadionie zorganizowała Fundacja „Z sercem do pacjenta”, American Heart of Poland i Szpital Specjalistyczny w Pile.
Na stadion przybyło blisko 400 uczestników, wielu z nich skorzystało z badań.

Pikniki Sportowo-Rekreacyjne, które odbywają się na Stadionie Powiatowym w Pile cieszą się ogromną popularnością wśród seniorów, a często dołączają do nich młodsi mieszkańcy W tym roku „Taneczne środy” odbywają się od maja co dwa tygodnie. Podczas minionego wydarzenia osoby, które skorzystały z badań i porad, połączyły jeszcze przyjemne z pożytecznym.

- Zależy nam by seniorzy, społeczność, która wymaga naszej szczególnej empatii i wsparcia, jak najdłużej cieszyli się dobrym zdrowiem, a ruch i regularne badania na pewno temu sprzyjają - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.