Ćwiczenia, tańce, wyjazdy… seniorzy nie próżnują!

Data: 11-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

seniorzy realizują projekt AKTYWNY SENIOR W POWIECIE PILSKIM Seniorzy należący do Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Pile mają nie tylko lato pełne zajęć, ale także przez najbliższe miesiące będą niezwykle aktywni.  

W ramach realizacji programu „AKTYWNY SENIOR W POWIECIE PILSKIM” uczestniczą między innymi w zajęciach ruchowych, poprawiających ich sprawność i kondycję. Niedawno spotkali się w Powiatowej hali Sportowej przy Pola w Pile, na tańcach, pod bacznym okiem instruktora.

- Udostępniamy nasze obiekty seniorom, również halę przy Pola, z której mogą korzystać nie tylko uczniowie, sportowcy, ale wszyscy mieszkańcy gmin powiatu pilskiego – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Ten rok mamy niezwykle bogaty w wydarzenia. W ramach programu „aktywny senior” proponujemy naszym członkom zajęcia callanetics, zdrowy kręgosłup, a także wydarzenia kulturalne – wyjaśnia Leokadia Figurniak, przewodnicząca Oddziału Okręgowego PZERiI w Pile.

Niebawem odbędzie się jeszcze koncert Krzysztofa Koniarka z zespołem oraz wyjazd integracyjno-edukacyjno-turystyczny do Gdańska.  
Projekt realizowany jest od lipca do końca tego roku. Dofinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.  
Zapisz się na newsletter