Nowe wozy dla OSP Bądecz i OSP Stare

Data: 07-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowe wozy dla OSP Bądecz i OSP Stare W minioną sobotę odbyła się kolejna uroczystość przekazania strażackich wozów dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych dbających o bezpieczeństwo mieszkańców gmin powiatu pilskiego. Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze otrzymały OSP Bądecz i OSP Stare.

Uroczystość odbyła się przy remizie w Bądeczu i była ważnym wydarzeniem dla druhów, bowiem nowe samochody znacząco pomogą im w akcjach ratowniczych, co ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko miejscowości Bądecz i Stare, ale całej Gminy Wysoka i Powiatu Pilskiego.
Wozy strażackie zostały zakupione dzięki wsparciu środków rządowych i samorządowych, w tym Powiatu Pilskiego-Starostwo Powiatowe w Pile, który dołożył łącznie 60 tys. W uroczystości uczestniczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile i Ewa Ramusiewicz, radna Rady Powiatu z tego okręgu.

- Oczywiście to nie pierwsza taka pomoc, bo dotacje na zakup potrzebnego sprzętu dla jednostek OSP Powiat Pilski przekazuje regularnie, co roku. Cieszymy się, że wspólne działania i szerokie wsparcie przynoszą tak dobre efekty. Niech nowe wozy długo i dobrze służą druhom i mieszkańcom – mówi starosta. 
Zapisz się na newsletter