Jeszcze więcej autobusów na trasie Piła – Czarnków!

Data: 03-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Informacja o utrzymaniu połączeń autobusowych na trasie Piła - Czarnków i uruchomieniu kolejnych przez Powiat Pilski i Czarnkowsko-Trzcianecki Powiat Pilski uruchomił kolejne połączenia autobusowe na trasie Piła-Czarnków, które będą funkcjonowały, jak na razie, do końca tego roku. Mieszkańcy nadal będą mogli wygodnie dojeżdżać do pracy, szkół, czy na pilskie uczelnie.  

Po raz kolejny skorzystaliśmy z Rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych, otrzymując dofinasowanie w wysokości ok. 240 tys. zł. Wkład własny Powiatu Pilskiego wyniósł 21 tys. zł, a Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego - 11 tys. zł

Przypomnijmy, że kiedy w kwietniu tego roku prywatny przewoźnik poinformował o likwidacji połączenia Piła – Czarnków na mieszkańców padł blady strach. Wielu z nich mogło stracić możliwość dojazdy do pracy, szkoły, uczelni czy lekarza.

- Zaczęliśmy szybko działać, by owe połączenie utrzymać. Dzięki udanym rozmowom ze starostą czarnkowsko-trzcianeckim Feliksem Łaszczem udało się wypracować porozumienie między naszymi samorządami i utrzymaliśmy tymczasowo te połączenia. Dziś mam kolejne dobre informacje. Kursy autobusów na trasie Piła-Czarnków dzięki uzyskaniu kolejnego dofinansowania będą funkcjonować przynajmniej do końca roku – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Dzięki temu mieszkańcy takich miejscowości jak chociażby Ługi Ujskie, Ujście, Jabłonowo, Węglewo, Kruszewo, Brzeźno czy Sarbia będą mieli możliwość dojazdu do większych miast. Długość linii komunikacyjnej to 76 km.

Do końca wakacji realizowanych będzie 10 kursów dziennie od poniedziałku do piątku. Od września tych połączeń będzie już 16. Dodatkowo od 4 września uruchamiamy także kursy w sobotę - będzie ich 8 dziennie.
- To kolejny krok ku likwidacji tzw. białych plam komunikacyjnych. Tylko przypomnę, że do niedawna  dzięki uzyskanemu dofinansowaniu i zaangażowaniu Powiatu Pilskiego funkcjonowało 11 linii autobusowych, które dziennie wykonywały 79 kursów do 64 miejscowości, pokonując prawie 2800  kilometrów. Teraz ta liczba dzięki uruchomieniu połączenia Piła-Czarnków jest jeszcze większa, a niebawem będzie to prawie 3400 km – dodaje starosta.

Dzięki zaangażowaniu Powiatu Pilskiego, autobusy komunikacji publicznej docierają już prawie  do co drugiej miejscowości na terenie gmin powiatu pilskiego.
- A to jeszcze nie jest nasze ostatnie słowo. Już pracujemy nad tym, żeby w najbliższym czasie uruchomić kolejne połączenia autobusowe – zapowiada starosta Eligiusz Komarowski.  
 
Zapisz się na newsletter