Wsparcie dla jednostek OSP od Komendanta Głównego PSP

Data: 02-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja ze spotkania z Komendantem Głównym PSP w Pile 16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminach powiatu pilskiego otrzymało od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Andrzeja Bartkowiaka promesy na dofinansowanie.

Uroczyste spotkanie z Komendantem odbyło się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Pile. Uczestniczył w nim również Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na co dzień niosą pomoc mieszkańcom i często wspierają w akcjach ratowniczych strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Pile. Dlatego także ważne jest ich wyposażenie w profesjonalny sprzęt. Powiat Pilski regularnie wspiera jednostki OSP dokładając m.in. środki do zakupu strażackich wozów, ale by mogły być one skuteczne w akcjach ratowniczych, nieustająco trzeba wyposażać druhów w nowoczesny sprzęt i na bieżąco go uzupełniać. Dlatego cieszę się, że tak wiele jednostek z naszego powiatu otrzymało kolejne znaczące wsparcie - mówi.

Dofinansowanie otrzyma 11 jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 5 jednostek, które działają poza nim.
Pieniądze te z pewnością bardzo się przydadzą. Jednostki OSP mogą za nie kupić niezbędne umundurowanie bojowe, środki łączności, specjalistyczny sprzęt używany w akcjach ratunkowych.
- Gratuluję dowódcom jednostek oraz druhom. Jestem pewien, że dobrze wykorzystacie otrzymane dofinansowanie - dodaje starosta.