Niezwykły spektakl plenerowy na stadionie przy Okrzei w Pile

Data: 20-07-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niezwykły spektakl plenerowy na stadionie przy Okrzei w Pile Takiego wydarzenia na tym obiekcie jeszcze nie było. Mowa o ogromnym, niezapomnianym widowisku familijnym pt. ,,Kosmiczna podróż Guliwera”, w wykonaniu występującego na całym świecie Teatru Klinika Lalek.

Artyści podczas spektaklu wykorzystali ogromne marionetki, gigantyczne machiny jeżdżące, grające instalacje czy stwory, a muzyka towarzysząca występowi, grana była na żywo przez orkiestrę i aktorów. Wszystko to, stworzyło magiczne widowisko, które przeniosło nas w bajkowy świat, jednocześnie przypominając, jak ważna jest miłość i szacunek wobec wszystkiego i wszystkich.

Spektakl „Kosmiczna Podróż Guliwera” przyciągnął tłumy, zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych mieszkańców powiatu pilskiego.

- Po raz kolejny okazało się, że decyzja o modernizacji Stadionu Powiatowego przy Okrzei była strzałem w dziesiątkę. Ponadto, niedzielne wydarzenie, pokazało nową funkcjonalność tego obiektu, i bardzo się cieszę, że tak wielu mieszkańców w nim uczestniczyło – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Spektakl "Kosmiczna podróż Guliwera" trafił do Piły w ramach realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pile projektu "Małe i duże podróże po kulturze", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego .