Światowy Dzień Środowiska. Zapraszamy na ścieżki edukacyjne

Data: 05-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z okazji Dnia Środowiska zapraszamy mieszkańców na ścieżki edukacji ekologicznej przy budynku Starostwa w Pile 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to i jedno z najstarszych świąt ekologicznych. Zostało ustanowione w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchody organizowane są w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma uświadomić nam główne problemy ekologiczne oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. Ma przypomnieć, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego.

Dlatego tak ważna jest edukacja. Powiat Pilski od kilku lat podejmuje wiele działań w tym zakresie. W ramach realizacji już dwóch projektów Eko- Edukacja w Powiecie Pilskim, który realizuje razem z nadleśnictwem Zdrojowa Góra i nadleśnictwem Kaczory, w 2019 r. otwarto Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej przy I LO przy W. Pola w Pile, gdzie odbywają się lekcje ekologii nie tylko dla uczniów, ale także dla przedszkolaków i seniorów.

Przy Starostwie Powiatowym powstały ścieżki edukacji ekologicznej, z gablotami solarnymi, altankami z pulpitami edukacyjnymi. Warto przy nich się zatrzymać, poczytać, można usiąść i połączyć przyjemne z pożytecznym. To miejsce dla całych rodzin.

Podobne ścieżki wybudowano także przy wielu szkołach srednich, a już niebawem będzie otwarty Punkt Edukacji Ekologicznej w Młodzieżowym Domu Kultury ISKRA w Pile z piękną oranżerią i wiszącymi ogrodami.

- Edukujmy się i dbajmy o środowisko, Ziemię mamy tylko jedną - apeluje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.