Mobilna Strefa Zdrowia i 3 mln zł dla pilskiej stacji Sanepidu

Data: 30-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mobilna Strefa Zdrowia i 3 mln zł dla pilskiej stacji Sanepidu Przez dwa dni 27 i 28 maja na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile dla mieszkańców dostępna była Mobilna Strefa Zdrowia, w której można było wykonać wiele bezpłatnych badań: spirometrię, badanie EKG, pomiar poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia krwi czy mammografię.

Miasteczko zdrowia było zorganizowane przez PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Aktywów Państwowych, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Narodowym Funduszem Zdrowia przy współpracy z Powiatem Pilskim. Patronat honorowy objęła nad nim Para Prezydencka.

Swoje stoisko urządził tu również Szpital Specjalistyczny w Pile, na którym cennych rad udzielały położne ze szpitala. Nie zabrakło porad dietetycznych, oraz porad udzielanych przez pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.

Strefa zdrowia była dostępna przez dwa dni. W niedziele odwiedził ją Minister Zdrowia Adam Niedzielski, który właśnie w Pile przekazał Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu Krzysztofowi Saczce czek na blisko 90 mln złotych na doposażenie i modernizację sanepidów w Polsce. Pilska stacja sanepidu otrzymała 3 mln zł na prace budowlane i zakup sprzętu laboratoryjnego. Ministrowi towarzyszyli podsekretarz w Ministerstwie Zdrowia Marcin Martyniak, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu Agnieszka Pachciarz oraz pilscy parlamentarzyści.

- Cieszę się, że mieszkańcy gmin powiatu pilskiego mieli możliwość skorzystania z tak szerokiej gamy bezpłatnych usług medycznych. Mobilna Strefa Zdrowia zapewniła wielu osobom nie tylko podstawowe badania, ale również fachowe konsultacje. Jestem bardzo zadowolony, że tak wielu mieszkańców przybyło, aby zbadać stan swojego zdrowia – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.