Podczas Rodzinnego Pikniku Strażackiego atrakcji nie brakowało

Data: 30-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z Rodzinnego Pikniku Strażackiego na stadionie Powiatowym przy Okrzei. Piknik połączony był z Dniem Dziecka, uczestniczyły w nim również inne służby mundurowe  Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbył się jubileuszowy, piąty już Rodzinny Piknik Strażacki. Tradycyjnie strażakom towarzyszyli przedstawiciele innych służb mundurowych: policji, wojska i lasów państwowych.

- Piknik strażacki to od lat ulubione i popularne wydarzenie dla mieszkańców, organizowane przez Powiat Pilski przy pomocy Komendy Powiatowej PSP w Pile i jednostek OSP ze wszystkich gmin. Zawsze staramy się, aby było ono atrakcyjne dla całych rodzin i przede wszystkim dzieci. Wierzę, że  dla wszystkich jego uczestników był to radośnie i ciekawie spędzony dzień. Dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym w organizacje pikniku. Razem możemy naprawdę dużo zdziałać dla mieszkańców – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W tym roku w wydarzeniu uczestniczyła rekordowa liczba wozów, aż 30 z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz jednostek OSP z gmin powiatu pilskiego. Piknik strażacki połączony był z Dniem Dziecka, dlatego atrakcji dla najmłodszych nie brakowało.

Jak zawsze wiele emocji budziły strażackie wozy, do których można było wejść i włączyć alarmowy sygnał. Były gry i zabawy. A także dmuchane zamki, z których jak zawsze maluchy chętnie korzystały. Kulminacyjnym momentem była strażacka piana, którą przygotowali druhowie z OSP Kaczory. Skusiła ona nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Zabawa naprawdę była przednia.

Po raz pierwszy na pikniku zagrała Orkiestra Dęta OSP Osiek nad Notecią, a starosta Eligiusz Komarowski razem z Iwoną Schulz, radną Rady Powiatu w Pile, podarowali orkiestrze trąbkę w prezencie.

Znakomity pokaz umiejętności strażackich zorganizowała natomiast Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Strażacka z Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku nad Notecią, publiczność nagrodziła młodych strażaków ogromnymi brawami. Kibiców nie brakowało również podczas zawodów strażackich z wykorzystaniem zabytkowej sikawki konnej ze Stowarzyszenia Miłośników Sikawki Konnej w Łobżenicy. Stawiło się aż 6 drużyn, najlepszą okazała się OSP Białośliwie. Brawo! Swoje umiejętności pokazali także judocy z UKS 6 Piła. Przez cały dzień stadion przy Okrzei tętnił życiem, mieszkańcy korzystali z wielu atrakcji, a dzieci znakomicie się bawiły.

Słowa uznania należą się wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku, szczególnie st. bryg. Jarosławowi Kołakowi, Komendantowi Powiatowemu PSP w Pile, Oddziałowi Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pile, Komendzie Powiatowej Policji w Pile, Szkole Policji w Pile, Regionalnej Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Pile, żołnierzom ze 122 batalionu lekkiej piechoty z 12 WBOT w Dolaszewie.

W pikniku uczestniczyli także liczni goście, m.in. Adam Niedzielski Minister Zdrowia oraz delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu Schwalm-Eder w Niemczech ze starostą Winfriedem Beckerem. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.