Zapraszamy na darmowe badania

Data: 23-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zaproszenie dla mieszkańców do Moblinej Strefy Zdrowia, która w sobotę i w niedzielę 27 i 28 maja będzie urządzona na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile  Już 27 i 28 maja w godz. 10:00-19:00 na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile urządzona będzie Mobilna Strefa Zdrowia, w której mieszkańcy gmin powiatu pilskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich. Serdecznie zapraszamy, to dobra okazja, aby zbadać stan swojego zdrowia.     

W 2022 roku strefy odwiedziły 11 polskich miast i miasteczek, łącznie wykonano w nich ponad 34 tys. specjalistycznych badań i konsultacji medycznych. Spośród osób, które w ub. roku skorzystały z badań, średnio co piąta została skierowana na dalszą diagnostykę.

W tegorocznej edycji projektu w szczególności rozszerzono działania dedykowane dzieciom i młodzieży, a także otwarto się na osoby z niepełnosprawnościami. Wstęp i wszystkie dostępne badania w Mobilnych Stefach Zdrowia są bezpłatne.

W trzech specjalnie przystosowanych truckach będą prowadzone bezpłatne badania profilaktyczne:
- spirometria,
- badanie EKG,
- pomiar poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia krwi,
- USG płuc wykonywane przez Lekarza Specjalistę Radiologa,
- konsultacja Lekarza Pulmonologa-interpretacja wyników spirometrii i USG Płuc,
- konsultacja Lekarza Specjalisty Chorób Wewnętrznych-interpretacja wyników poziomu cholesterolu, EKG, poziomu glukozy i ciśnienia krwi,
- konsultacja dietetyka + analiza składu ciała wagą TANITA wraz z interpretacją i krótką poradą dietetyczną,
- konsultacja dermatologiczna,
- konsultacja fizjoterapeutyczna – w zakresie schorzeń układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego (ból pleców, urazy kręgosłupa, urazy sportowe, zapalenie stawów oraz inne dolegliwości ortopedyczne),
- dwa dodatkowe gabinety pielęgniarskie, gdzie ratownik lub pielęgniarka mierzyć będą poziom cukru i ciśnienia krwi.

W strefie znajdzie się również mammobus, gdzie kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania. Ponadto będzie można skorzystać z konsultacji kardiologicznej, a w strefie organizowanej przez NFZ np. wyrobić kartę EKUZ lub potwierdzić profil zaufany.

Również Szpital Specjalistyczny w Pile przygotuje dedykowane mieszkańcom badania i pochwali się nowymi inwestycjami, które przyczyniły się ułatwienie dostępu do placówki osobom z niepełnosprawnościami.

Mobilna Strefa Zdrowia to element projektu „Zdrowe Życie”, który patronatem objęli Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką i przygotowany jest przy współpracy Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, NFZ oraz PZU.
Zapisz się na newsletter