Program letnich wydarzeń na stadionie przy Okrzei w Pile

Data: 17-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Opis wydarzeń dla mieszkańców, jakie w tym roku na lato przygotował Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile na Stadionie Powiatowym przy Okrzei. Będą to m.in. Piknik Strażacki, Piknik Wojskowy, Wystawa Rolnicza, miasteczko zdrowia, koncerty, dożynki taneczne środy dla seniorów Tegoroczne lato na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile zapowiada się niezwykle gorąco, przynajmniej pod względem liczby ciekawych wydarzeń dla mieszkańców, których współorganizatorem będzie Powiat Pilski oraz liczni, często już wypróbowani partnerzy.

Odbędą się m.in. : „Taneczne środy”, Rodzinny Piknik Strażacki, Rodzinny Piknik Wojskowy, nie zabraknie koncertów ulubionych gwiazd. Ponownie zagrają Strachy na Lachy!

- To będą wydarzenia niezwykle lubiane przez mieszkańców. Nie zabraknie też nowych, które z pewnością będą cieszyły się także dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie stadion będzie tętnił życiem. Już teraz serdecznie zapraszam – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

Taneczne środy – od maja do września
Już 17 maja ruszyła tegoroczna edycja ulubionego przez seniorów wydarzenia „Taneczne środy”.  Kolejne spotkanie odbędzie się już 31 maja, w godz. od 16. do 20. Już teraz zgłosiło się na nie ponad 400 chętnych! 
- W ubiegłym roku seniorzy pokazali, jak potrafią się bawić. Dlatego w tym roku tych wydarzeń będzie znacznie więcej. Odbywać się będą przez całe lato aż do września. Zapraszam jednak wszystkich, którzy mają ochotę spotkać się w szerszym gronie i oczywiście potańczyć – mówi starosta.

„Taneczne środy” będą odbywać się przez całe lato, aż do września, dwa razy w miesiącu.  
Ich organizatorem jest Polski Związek Emeryków, Rencistów i Inwalidów - Zarząd Oddziału Okręgowego w Pile przy wsparciu Powiatu Pilskiego oraz PFRON.
- Dla nas te spotkania są bardzo ważne. Seniorzy to często ludzie samotni i zamiast siedzieć przed telewizorem, wychodzą do ludzi i do tego się jeszcze dobrze bawią. Czują się zdrowi i pełni sił – dodaje Leokadia Figurniak, szefowa Zarządu Okręgowego PZERiI w Pile. - Dziękuję Panu Staroście, że  ponownie pomaga nam w ich organizacji.

Mobilna Strefa Zdrowia - 27-28 maja (sobota-niedziela), w godz. 10:00-19:00
- To nowe przedsięwzięcie, które odbędzie pod patronatem Pary Prezydenckiej RP i wielu ministerstw. Wpisuje się w naszą politykę promocji zdrowia. Na stadionie urządzone będzie białe miasteczko, w którym mieszkańcy będą mogli za darmo wykonać wile ważnych badań i skonsultować się z lekarzami – zapowiada starosta Eligiusz Komarowski.

Strefa Zdrowia będzie trwała dwa dni. Będzie można wykonać następujące badania: spirometrię, badanie EKG, pomiar poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia krwi, USG płuc wykonywane przez Lekarza Specjalistę Radiologa. Darmowe będą też konsultacje różnych specjalistów, dermatologa, internisty, czy dietetyka.

Rodzinny Piknik Strażacki, 28 maja (niedziela) w godz. od 11.00 do 18.00.
- To ulubione wydarzenie, które zawsze gromadzi całe rodziny. Jak zawsze nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, łącznie z dmuchanymi zamkami i strażacką pianą - zapowiada starosta Eligiusz Komarowski.

- Przybędzie około 30 strażackich jednostek i około 200 strażaków, nie mniej niż w ubiegłym roku. Będzie okazja do obejrzenia naszego wyposażenia i rozmów ze strażakami – mówi st. bryg. Jarosław Kołak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile.   
Strażakom towarzyszyć będą przedstawiciele innych służb mundurowych.

I Wystawa Rolnicza oraz Bitwa Regionów – Ogólnopolski Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich  - 18 czerwca (niedziela), godz. 11:00-18:00.
Po raz pierwszy na stadionie odbędzie się wystawa sprzętu rolniczego. Towarzyszyć jej będzie konkurs potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, które będzie można posmakować. Do tego występy zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła ludowego, stoiska gastronomiczne i bezpłatne zamki dmuchane dla dzieci.

- Postanowiliśmy po 10 latach przywrócić do wydarzenie, które niegdyś odbywało się w Starej Łubiance.  Jestem pewien, że dopisze frekwencja, bo będzie co podziwiać – mówi Piotr Maj, kierownik Powiatowego Biura w Pile  Wielkopolskiej Izby Rolniczej, jednego ze współorganizatorów.

KONCERTOWE LATO: 
Zespół: Piękni i Młodzi Magdalena Narożna - 15 lipca (sobota) , godz. 22:00.
W połowie lipca zapraszamy na koncertowy wieczór. O godz. 20:00 wystąpi Mikesh (zespół pilski, prowadzony przez Michała Masłowskiego), o 222.00 popularny zespół Piękni i Młodzi, grający muzykę z pogranicza disco polo i dance.
Po koncertach zaplanowano dyskotekę pod chmurką.

Koncerty Zespołów VERBA I STRACHY NA LACHY - 12 sierpnia (sobota)
- Stawiamy na zespoły pochodzące z Piły. Dwa lata temu koncert zespołu Strachy na Lachy przyciągnął tłumy, jestem pewien, że w tym roku będzie podobnie – mówi starosta.

Rodzinny Piknik Wojskowy - 13 sierpnia (niedziela) w godz. 11:00 – 17:00
Tradycyjnie z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się Rodzinny Piknik Wojskowy z udziałem 20 jednostek i organizacji wojskowych.
- Towarzyszyć nam będą także wojska amerykańskie. Tradycyjnie zaprezentujemy pojazdy gąsienicowe, w tym czołg Leopard, sprzęt obrony powietrznej, łącznościowy i wiele, wiele innego wyposażenia, którym dysponujemy. Zapraszam – mówi mjr Robert Nazaruk, zastępca szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile.

Dożynki Powiatowe - 3 września (niedziela).
Dożynki rozpoczną się o godz. 15. mszą w kościele pw. św. Rodziny w Pile. Następnie korowód dożynkowy przejdzie na stadion przy Okrzei. Gwiazdą wieczoru będzie zespół WEEKEND!

Zapraszamy. W bogatym programie wydarzeń, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Zapisz się na newsletter