Podsumowanie kampanii „Drugie życie”

Data: 17-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja ze spotkania podsumowującego kapanie na rzecz translantologii realizowanej przez uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Pile W Centrum Powiatowym „ISKRA” w Pile odbyło się spotkanie podsumowujące 15. edycję kampanii społecznej „Drugie życie”, poświęconej propagowaniu transplantologii w Polsce, w której biorą udział uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.  

To jedna z 32 szkół w Wielkopolsce, która zaangażowała się w ten projekt. Podczas uroczystego spotkania wyemitowano spot, przedstawiający działania uczniów podczas 7- miesięcznej kampanii, który nagrali z pomocą pracowników Starostwa Powiatowego w Pile.

Wyemitowano również film z wypowiedzią mamy, która zgodziła się na pobranie organów od swego zmarłego syna. Spot ten pokazał, jak ważny jest temat transplantologii, rozmowa z rodziną i zgoda na pobranie organów.  

Podczas spotkania najbardziej aktywnym uczniom biorącym udział w kampanii Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski wręczył upominki.  
- Transplantologia to trudny temat, ale bardzo ważny. Cieszę się, że podejmowany jest przez uczniów naszych szkół – powiedział.
Koordynatorką projektu w ZSB w Pile była Alina Alichniewicz.
 
Zapisz się na newsletter