Porozumienie o utrzymaniu kursów autobusów Piła-Czarnków-Piła

Data: 15-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

informacja o dofiansowaniu kursów autobusów przez Powiat Pilski i Czarnkowsko-trzcianecki samorwspólnym do To kolejny przykład współpracy, która przynosi dobre efekty. W poniedziałek przedstawiciele Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich Kubich,  wicestarosta pilski podpisali oficjalne porozumienie z Feliksem Łaszczem, starostą powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i wicestarostą Sławomirem Krygerem o utrzymaniu kursów autobusów na linii Piła-Czarnków-Piła.

Zakłada ono, że autobusy będą kursów do końca czerwca, tak aby uczniowie i studenci bez zakłóceń mogli dojeżdżać do szkól i uczelni, znajdujących się w Pile, a mieszkańcy do pracy.  Operatorem linii  jest firma PHU Badura – Małuch Beata Badura z siedzibą w Pile.

Autobusy od poniedziałku do piątku wykonują w sumie 16 kursów dziennie, w weekendy 8 na trasie  o łącznej długości 76 km. Kwota dofinasowania to blisko 11 tys. zł, a partycypują w niej oba nasze samorządy.

- To kolejny przykład na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Po tym, jak kilka tygodni temu pojawiła się informacja o zawieszeniu kursów od 1 maja, natychmiast zaczęliśmy działać. Już w kwietniu zawarliśmy kompromis, a teraz już formalne porozumienie o wsparciu przewoźnika. Cieszę się, że ta ważna linia autobusowa zostanie utrzymana – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Oba samorządy postarają się, aby od lipca pozyskać środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, co pozwoli na utrzymanie połączeń autobusowych na linii Piła-Czarnków-Piła przynajmniej do końca roku.
Zapisz się na newsletter