Blisko 50 uczestników Igrzysk „Nike” na stadionie przy Okrzei

Data: 12-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Relacja z igrzysk dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektulaną w stopniu lekkim i umiarkowanym organizowanych przez Stowarzszenie "SPRAWNI RAZEM" Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyły się XXXVII Igrzyska Lekkoatletyczne „Nike”, których organizatorem tradycyjnie było Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „SPRAWNI RAZEM”.

Uczestniczyło w nich 46  uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Piły, Jastrowia, Gębic, Wągrowca, Czarnkowa i Starej Łubianki. Osobno startowały dziewczynki i osobno chłopcy, wszyscy byli podzieleni na cztery kategorie wiekowe.   
Podczas Igrzysk rozegrano wiele konkurencji biegowych: sztafetę 4x100 m, biegi na 100, 400, 800 i 1500 m. Ponadto zorganizowano takie konkurencje jak pchnięci kulą, rzut piłką palantową i skok w dal.

Zawody odbyły się przy wsparciu Powiatu Pilskiego. Uczestników odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
-  Igrzyska Nike to wspaniała inicjatywa, która ma bardzo długą tradycję. Zawody sportowe integrują uczniów, mają również znakomity wpływ na ich rehabilitację poprzez sport - mówi starosta.

Igrzyska „Nike” organizowane są dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Ich pomysłodawczynią była śp. Aleksandra Błażejewska, wieloletnia prezes stowarzyszenia. Dzisiaj jej dzieło jest kontynuowane.
- Atmosfera była wspaniała. Gratuluję zwycięzcom, uczestnikom i organizatorom. Ważna jest oczywiście rywalizacja, ale liczy przede wszystkim uprawianie sportu przez dzieci i młodzież i wspólne spotkanie - dodaje Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który wręczał puchary i dyplomy zwycięzcom.   
Zapisz się na newsletter