Ze specjalnymi podziękowaniami dla Starosty Pilskiego

Data: 10-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z wizyty u starosty pilskiego uczestnków pilskiej sekcji Frame Running Niezwykle miłą niespodziankę sprawiła staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu wizyta przemiłej i dzielnej Emilki oraz jej trenerki Klaudii Czechowskiej.  
Emilka jest jedną z najmłodszych uczestniczek pilskiej sekcji Frame Running, której członkowie trenują na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Treningi odbywają się w ramach nowatorskiego projektu Fundacji Złotowianka, który  pomaga jej podopiecznym być sprawniejszym i pokonywać bariery ruchowe. To połączenie sportu i rehabilitacji - jego fenomen polega na tym, że rehabilitacja odbywa się niejako przy okazji. Biegacz używa trójkołowego roweru bez pedałów – porusza się, odpychając od podłoża nogami, opierając tułów na specjalnej podporze.

Uczestnicy tego projektu spotykają się właśnie na wyremontowanym Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, trenują tu i odbywają zawody. Emilka wraz ze swoją trenerką wręczyły staroście specjalne podziękowania za udostepnienie im stadionu.

- Takie chwile nie tylko wzruszają, ale potwierdzają, że praca samorządowca, służenie i pomaganie ludziom ma znaczenie i ogromny sens. Czyż może być większa satysfakcja? Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że odbudowa tego miejsca była potrzebna? Czy jest taki drugi obiekt w Pile, z którego może korzystać każdy, dosłownie każdy? Dziękuję Emilko, dziękuję pani Klaudio. Jesteście wspaniałe! A stadion jest dla Was zawsze otwarty - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Ponad 100-letni stadion przy Okrzei został odbudowany przez Powiat Pilski i ponownie otwarty dla mieszkańców w 2020 roku. Korzystają z niego lekkoatleci, piłkarze, uczniowie szkół, młodzi uczestnicy akademii piłkarskich, klubów sportowych, różnych stowarzyszeń, w tym seniorskich. Jest także miejscem wydarzeń i rekreacji dla mieszkańców. Jest otwarty codziennie od wczesnego rana do nocy, a korzystanie z obiektu jest bezpłatne.
Zapisz się na newsletter