Na tę inwestycję mieszkańcy Równopola czekali wiele lat

Data: 09-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

trwa przebudowa 1,5 km odcinka drogi powiatowej w Równopolu w gminie Kaczory  W Równopolu w gminie Kaczory trwają intensywne prace przy przebudowie drogi powiatowej biegnącej przez centrum tej miejscowości.   
Powstanie w końcu nowa nawierzchnia, która charakteryzuje się większą wytrzymałością oraz zredukuje uciążliwy hałas. Droga jest remontowana na 1,5 km odcinku. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie, które jest tutaj bardzo potrzebne ze względu na ukształtowanie terenu. Obecnie trwa również budowa nowego chodnika.

O tę inwestycję zabiegała radna Rady Powiatu w Ple, członek Zarządu Powiatu Emilia Załachowska, która również na bieżąco obserwuje postępy prac.
-  Jest to inwestycja, na którą mieszkańcy Równopola czekali od bardzo dawna. Cieszę się, że niebawem będzie gotowa – mówi.

To kolejna drogowa inwestycja realizowana przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile, która zwiększy bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Realizuje ją firma Pol-Dróg.

Przebudowa drogi w Równopolu odbywa się w ramach środków pozyskanych w ubiegłym roku z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dzięki nim uda się zmodernizować niemal 20 kilometrów dróg w gminach powiatu, a łączna kwota inwestycji to blisko 15 milionów złotych. Remonty dróg trwają już w każdej gminie i zakończą się najpóźniej w październiku.

Warto dodać, że w ciągu minionych 7 lat Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile na modernizację i remonty dróg we wszystkich gminach powiatu przeznaczył prawie 100 mln zł.
Zapisz się na newsletter