Serdeczne życzenia dla bibliotekarzy

Data: 08-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Powiat Pilski na co dzień wspiera działalność Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

- W takim dniu wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejskiej Biblioteki publicznej w Pile oraz wszystkim pracownikom placówek działających w gminach powiatu pilskiego składam najserdeczniejsze podziękowania za niełatwą w dzisiejszych czasach pracę, której głównym celem jest upowszechnianie czytelnictwa. Dziękuję Wam za ten codzienny trud, który doceniam i szanuję – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile na co dzień wspiera działalność Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.  Placówka kulturalna, którą kieruje Joanna Wyrwa -Krzyżańska działa niezwykle dynamicznie, pozyskując nie tylko nowych czytelników, ale także mocno angażuje się na rzecz upowszechniania kultury i historii. Używa do tego nowoczesnych narzędzi i technologii oraz środków zewnętrznych, po które skutecznie sięga. Za to m.in. szefowa biblioteki została nominowana do nagród Zarządu Powiatu w Pile Lider Sukcesu 2022.   

Biblioteka nieustająco pozyskuje nowości wydawnicze. W jej zasobach jest już ponad 251 tysięcy książek i czasopism oraz prawie 38 tysięcy multimediów. Z biblioteki korzysta ponad 12 tysięcy czytelników, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli ponad 300 tysięcy książek. 

To wszystko dzięki wspaniałym pomysłom, które realizuje. W ubiegłym roku postawiła np. ławeczkę bookcrossingową, w której mieszkańcy mogą wymieniać się przeczytanymi książkami. Biblioteka zrealizowała także ciekawy projekt, dzięki któremu zebrano pamiątki Solidarności Regionu Pilskiego, które w formie cyfrowej można oglądać w infokiosku w bibliotece.

Zorganizowała także „Kulturalne weekendy” w gminach powiatu, podczas których mieszkańcy mogli posłuchać muzyki klasycznej w mistrzowskim wykonaniu, a dzieci obejrzeć spektakle popularnych bajek. Wiadomo na co dzień organizuje wiele akcji czytelniczych dla dzieci i spotkania z autorami książek.
Zapisz się na newsletter