Trwają prace przy przebudowie centrum Osieka nad Notecią

Data: 07-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Osieku nad Notecią trwa przebudowa ul. Dworcowej w samym centrum tej miejscowości. Starosta pilski Eligiusz Komarowski wraz z radną Rady Powiatu w Pile Iwoną Schulz ocenili postępy prac W Osieku nad Notecią trwają intensywne prace przy przebudowie ul. Dworcowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do zbiegu z ulicą Różaną.

- Dzięki tej inwestycji zostanie gruntownie przebudowane centrum Osieka nad Notecią, jednej z największych wsi powiatu pilskiego i województwa wielkopolskiego. Miejsce to stanie się wizytówką tej miejscowości - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski, który z Iwoną Schulz, radną Rady Powiatu w Pile z okręgu wyrzyskiego niedawno oglądali postępy prac.   

Przebudowa ul. Dworcowej obejmuje również powstanie nowych chodników, mini parku z architekturą ogrodowo-wypoczynkową, wydzielenie miejsc parkingowych oraz nowej zatoki autobusowej.

Wartość inwestycji to ok. 3 mln zł. Powiat Pilski uzyskał na jej realizację dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Inwestycja ma być zakończona w październiku bieżącego roku. Wykonawcą prac jest firma Pol-Dróg
Zapisz się na newsletter