Składamy strażakom najlepsze życzenia

Data: 04-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji składamy najlpsze życzenia i przedstawiamy pola współpracy Powiatu Pilskiego z KP PSP w Pile i jednostkami OSP  4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji wszystkim strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działającym w gminach powiatu pilskiego dziękujemy za trud, ofiarność i bezinteresowną chęć niesienia pomocy w ratowaniu życia i mienia mieszkańców.

- W takim dniu życzę Wam wytrwałości, dużo zdrowia i sił, a przede wszystkim bezpiecznej służby. Na co dzień ze sobą współpracujemy i zawsze staram się Wam pomagać, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest dla mnie priorytetem. Życzę Wam tyle samo powrotów do domu, co wyjazdów - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Powiat Pilski wspiera zarówno Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile, jak i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działające w gminach powiatu. Kilka lat temu przy wsparciu finansowym powiatu wyremontowano budynek strażnicy Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Lelewela.

Obecnie trwa modernizacja strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Pile. Prace realizowane są etapami, a do tej pory wydano na ten cel ponad 10 ml zł, w tym roku kolejne 2 mln. Budowa zbliża się ku końcowi. Środki przechodzą przez budżet powiatu pilskiego, a pochodzą z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”.

Wcześniej z budżetu powiatu dofinansowaliśmy także zakup dla PSP między innymi samochodu specjalistycznego, rozpoznawczo-ratowniczego, mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych, skokochronu czy namiotu pneumatycznego.

Wspieramy również Ochotnicze Straże Pożarne działające w gminach powiatu pilskiego, obecnie funkcjonuje ich 53, w tym 11 należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Od 2019 roku na zakup wozów strażackich, ubrań czy sprzętu przeznaczyliśmy ponad 300 tys. złotych.

Niedawno mmiała miejsce uroczystość przekazania nowoczesnego samochodu dla OSP w Osieku nad Notecią, do którego zakupu Powiat Pilski dołożył 30 tys. zł. W tym roku z budżetu powiatu dofinansowany zostanie zakup samochodów ratowniczo -gaśniczych dla OOSP w Starem (gm. Wysoka) oraz dla OSP Wiktorówko (gm. Łobżenica) w łącznej kwocie 70 tys. zł.   

Pod koniec maja na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile po raz kolejny odbędzie się rodzinny piknik strażacki i pozostałych służb mundurowych, który tak bardzo polubili mieszkańcy.
Zapisz się na newsletter