Niebawem bijemy rekord Polski w ilości oddanej krwi!

Data: 17-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niebawem bijemy rekord Polski w ilości oddanej krwi! Powiat Pilski ponownie zorganizuje próbę pobicia rekordu kraju w ilości oddanej krwi. Tym razem próba zostanie zorganizowana 18 lub 19 kwietnia tego roku. Współorganizatorami wydarzenia są Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Akademia Nauk Stosowanych w Pile.

Starostwo Powiatowe w Pile wielokrotnie włączało się w akcje mobilizujące mieszkańców do oddawania krwi. Warto przypomnieć chociażby 2017 rok, gdy pobito rekord Polski w ilości oddanej krwi. Wówczas 524 osoby oddały łącznie 229,4 litrów krwi. W międzyczasie organizowano m.in. akcje „Choinka dla życia”, które również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski w ilości oddanej krwi w ciągu dwunastu godzin jednego dnia.

- Cieszę się, że takie inicjatywy pojawiają się co jakiś czas w Powiecie Pilskim. Dotychczas mieliśmy przyjemność współorganizować nie tylko wspomnianą wcześniej udaną próbę pobicia rekordu Polski, ale także takie akcje, jak „Choinka dla życia”. Każdą wspieram z dumą i oczywiście zapraszam do udziału – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Najbliższa próba zaplanowana jest na 18 lub 19 kwietnia. Krew będzie można oddawać w przynajmniej czterech punktach zlokalizowanych na terenie Piły:

- punkt krwiodawstwa RCKiK przy al. Wojska Polskiego 43 w Pile
- Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Pola w Pile