W RDLP w Pile odbyła się akcja sadzenia lasów "Łączą nas drzewa"

Data: 16-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W RDLP w Pile odbyła się akcja sadzenia lasów "Łączą nas drzewa" W Nadleśnictwie Kaczory, w pobliżu siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, w ramach ogólnopolskiej akcji "Łączą nas drzewa", odbyło się sadzenie lasu.

Wziął w niej udział m.in. Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, który jest pomysłodawcą akcji. W sadzeniu drzewek wzięli udział leśnicy, parlamentarzyści, samorządowcy, służby mundurowe i uczniowie. Powiat Pilski reprezentował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- To wielka przyjemność i satysfakcja posadzić drzewo i mieć świadomość, że w ten sposób ma się wkład w poprawę klimatu, co jest głównym celem tej akcji – mówi.
Akcja ma na celu wzrost zasobów terenów leśnych, które w naszym kraju stanowią obecnie 30 procent powierzchni.