Grad medali dla klubów z Piły w Mistrzostwach Wielkopolski w Boksie

Data: 13-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Grad medali dla klubów z Piły w Mistrzostwach Wielkopolski w Boksie W Powiatowej Hali przy Pola w Pile w niedzielę zakończyły się trzydniowe Mistrzostwa Wielkopolski w Boksie. Świetnie spisali  się zawodnicy rodzimych klubów Sporty Walki Piła oraz WKS Sokół. Medali nie zabrakło.

To był niezwykły turniej, który przyciągnął zawodników z całego regionu i fanów sportu. W mistrzostwach walczyli bokserzy i bokserki w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie 163 zawodników. Wszyscy wykazali się determinacją i zaangażowaniem, co czyniło każdy pojedynek ciekawym widowiskiem.

- Zwycięstwo w takim turnieju nie przychodzi łatwo, ale na szczęście mieliśmy kilku zawodników, którzy byli w stanie pokonać wszystkich swoich przeciwników. Dla nich to była nie tylko wielka radość, ale również dowód na to, że ciężka praca i poświęcenie zawsze przynoszą efekty – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski, który również miał okazję sędziować w tym turnieju.

Wśród zwycięzców i medalistów Mistrzostw Wielkopolski w Boksie byli zawodnicy naszych dwóch rodzimych klubów: Sporty Walki Piła i Sokół Piła.

Dla Sportów Walki Piła złote medale zdobyli: Vanessa Tetzlaff, Antonina Hader, Julia Kowalska, Adrian Drewnowski, Miłosz Bogucki i Oliver Chudzik; srebrne medale zdobyli: Anita Leniec, Nikola Nabelska, Krystian Siek; brązowe medale wywalczyli: Jakub Gruntkowski, Jakub Gazda i Szymon Ładny.

WKS Sokół:
Złote medale wywalczyli: Przemysław Pawlik, Natalia Koronka, srebrne medale zdobyli: Wojtek Markowski, Nel Towalewska, Adrian Kitowicz. Oliwier Ziarek, a brązowe medale: Piotr Wojciechowski, Adam Sroczyński, Agata Jagiełła i Kacper Pazdej.

- Gratuluję. To pokazuje, jak wielki jest potencjał sportowy Powiatu Pilskiego. Mam nadzieję i mocno trzymam kciuki za kolejne sukcesy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia - sędziom, trenerom, wolontariuszom i wszystkim pracownikom, którzy zadbali o to, żeby wszystko przebiegało zgodnie z planem – dodaje starosta.

Zawodników podczas mistrzostw dopingował również Adam Niedzielski, Minister Zdrowia, który w niedzielę gościł w Pile.