Umowy na remonty ulicy Okólnej w Pile i odcinka Ruda-Glesno

Data: 13-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowy na remonty ulicy Okólnej w Pile i odcinka Ruda-Glesno Trwa intensywna modernizacja dróg powiatowych. Wkrótce rozpoczną się remonty na u. Okólnej w Pile oraz na odcinku Ruda-Glesno, który stanowi ciąg obwodnicy północnej powiatu pilskiego.

Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowy z firmami, które wykonają remonty.
Modernizacja ul. Okólnej w Pile obejmie m.in. wymianę nawierzchni, przebudowę skrzyżowania z ul. Grabową, budowę nowych chodników, zjazdów do posesji. Inwestycję wykona Konsorcjum: ASTA – BUD P.S.A – lider oraz ASTA – GROUP sp. z o.o.  z Piły. Wartość prac to ok. 1,5 mln zł.

- Przypomnę, że niedawno minął rok, odkąd z powrotem przejęliśmy w zarząd drogi powiatowe w Pile, a na bieżąco wykonujemy remonty w najbardziej newralgicznych miejscach, aby stan naszych dróg był jak najlepszy. Niebawem będzie to ulica Okólna, odcinek ważny dla ruchu komunikacyjnego w mieście – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Cieszę się z tej współpracy, choć to nie jest dla nas stosunkowo duże zadanie. Jesteśmy gotowi również na większe modernizacje i przebudowy dróg – przyznaje Zbigniew Ryczek, właściciel Grupy Asta.  
Wykonawca zobowiązał się do wykonania remontu w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy.

Kolejną inwestycją będzie przebudowa drogi powiatowej na odcinku Ruda-Glesno. Tu z kolei jezdnia  będzie poszerzona, zyska również nową nawierzchnię, a w miejscowości Bagdad powstaną nowe chodniki i zatoki autobusowe. Wartość prac to ok. 5,8 mln. Prace wykona firma Redon z Nakła nad Notecią. Przebudowa ma zostać wykonana w ciągu 7 miesięcy.

Dofinasowanie w wysokości 80 procent na obie inwestycje Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
- Skutecznie sięgamy po pieniądze na modernizację dróg z wielu programów rządowych, który przeznacza ogromne środki na poprawę bezpieczeństwa w ruchu komunikacyjnym – dodaje Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
 
Zapisz się na newsletter