Rusza przebudowa ul. Dworcowej w Osieku nad Notecią

Data: 13-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rusza przebudowa ul. Dworcowej w Osieku nad Notecią Informujemy mieszkańców, że od 13 marca (poniedziałek) w Osieku nad Notecią, w związku z rozpoczęciem modernizacji drogi powiatowej na ulicy Dworcowej, obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.
Prace rozpoczną się od rozbiórek istniejących chodników. Z uwagi na utrudnienia w ruchu drogowym oraz pieszym prosimy o zachowanie ostrożności. O postępie prac i kolejnych zmianach w organizacji ruchu informować będziemy na bieżąco.

Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Dworcowej – stanowiącej centrum tej miejscowości – obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką, aż do zbiegu z ulicą Różaną. Na tej długości  zostaną przebudowane chodniki, zagospodarowana zostanie przestrzeń na wysokości dworca kolejowego i stworzony zostanie mini park z zieloną architekturą, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł odpocząć. Wydzielone zostaną również miejsca parkingowe oraz odnowiona będzie nawierzchnia przy zatoce autobusowej.

Przebudowa jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Pilski dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokosci 15 mln zł na modernziację łącznie 10 odcinków dróg w powiecie.
Zapisz się na newsletter