Tłumy na Pilskich Powiatowych Targach Edukacyjnych

Data: 20-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tłumy na Pilskich Powiatowych Targach Edukacyjnych Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne Szkół Średnich za nami. Frekwencja była ogromna, do Powiatowej Hali Sportowej przy Pola przybyły tłumy młodzieży, a wielu ósmoklasistów także z rodzicami.
Było to niezwykle udane i wartościowe wydarzenie, podczas którego szkoły średnie i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilskie zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Podczas targów swoje stoiska wystawowe urządziły także szkoły niepubliczne, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Pile oraz Szkoła Policji w Pile.
Tegoroczni ósmoklasiści mieli okazję poznać nie tylko różnorodną ofertę edukacyjną szkół średnich, ale także porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Podczas targów zaprezentowały się zarówno licea ogólnokształcące, jak i technika oraz szkoły branżowe.  

Uczestników przywitali Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu, Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu, obecni byli także radni powiatu Iwona Schulz oraz Krzysztof Pabich.  

- W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniej szkoły średniej jest kluczowy dla przyszłej kariery zawodowej i życiowego sukcesu. Dlatego tak ważne jest, aby młodzi ludzie mieli dostęp do informacji o ofercie edukacyjnej szkół średnich oraz oczekiwaniach stawianych przed nimi w kolejnym etapie nauki. Dlatego właśnie organizujemy targi edukacyjne, które są doskonałą formą zapoznania się z oferta edukacyjną - powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile także nieustająco inwestuje w bazę dydaktyczną szkół,  które dzisiaj są już bardzo nowoczesne. Dzięki temu młodzież ma dostęp do najnowocześniejszego sprzętu i technologii, co pozwala na efektywniejsze kształcenie. Obecnie na ukończeniu jest już budowa Centrum Innowacji Technologicznych przy ulicy Ceglanej w Pile, gdzie w niezwykle nowoczesnych warunkach młodzież z  gmin powiatu oraz okolicznych będzie nabywała praktycznych umiejętności w nauce zawodów.  

- Nieustannie wzbogacamy ofertę edukacyjną wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu zarówno młodych ludzi jak i rynku pracy. Z nowości na nowy rok szkolny proponujemy ósmoklasistom np. naukę w zawodach technik robotyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej czy technik automatyk – dodał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Uczestnicy targów otrzymywali „Informator Edukacyjny 2023/2024”, który w formie elektronicznej jest dostępny na naszej stronie, wystarczy kliknąć w link TUTAJ
 
Zapisz się na newsletter