Zapraszamy na Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne

Data: 17-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy na Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne Zapraszamy młodzież i rodziców na Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbędą się 18 lutego w godz. od 10.00 do 14.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Wincentego Pola 11 w Pile.
 
Podczas targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentują szkoły i placówki prowadzone przez Powiat Pilski, zarówno licea ogólnokształcące, technika jak i szkoły branżowe. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, tym bardziej że oferta, zarówno kształcenia ogólnego, jak i zawodowego w poszukiwanych męskich i żeńskich zawodach jest bardzo bogata.
 
- Naszym priorytetem jest wyposażenie młodego pokolenia w wiedzę i umiejętności, które pozwolą mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Dlatego na przestrzeni ostatnich lat dokładamy wszelkich starań, by stworzyć w powiecie pilskim szkoły nowoczesne, będące gwarantem profesjonalnej edukacji. Zapewniamy nie tylko kompetentną i życzliwą kadrę, ale także nowoczesną bazę dydaktyczną, w którą cały czas inwestujemy. Rozwijamy także ofertę edukacyjną dostosowując ją nie tylko do oczekiwań młodzieży, ale także rynku pracy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
Z nowości na nowy rok szkolny 2023/2024 proponujemy ósmoklasistom naukę w zawodach technik robotyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik automatyk, automatyk, technik usług kelnerskich czy też technik handlowiec.
 
W dalszym ciągu niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się klasy „mundurowe”, zarówno na poziomie liceów ogólnokształcących, jak i techników np.: ogólniaki policyjne i strażackie, technik logistyk wojskowy i strażacki w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile oraz Odział Przygotowania Wojskowego czy Program MON „CYBER.MIL z klasą” w Zespole Szkół Technicznych w Pile.
 
Szczegółowa oferta edukacyjna będzie przedstawiona w „Informatorze Edukacyjnym 2023/2024”, który będzie można otrzymać na targach. jest on już dostepny w formie elektronicznej na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Pile, wystarczy kliknąć w link TUTAJ
 
Zapraszamy do odwiedzenia targów, które będą okazją nie tylko bliższego poznania oferty szkół, ale także spotkań z nauczycielami, rozmów ze starszymi koleżankami i kolegami.  
 
Zapewniamy również, że dla nikogo miejsca w naszych szkołach i placówkach oświatowych nie zabraknie. Na nowy rok szkolny przygotowaliśmy 2304 miejsca (72 oddziały kl. I) na 1965  absolwentów szkół podstawowych. Jest to o 339 miejsc więcej niż przewidywana liczba absolwentów.
Zapisz się na newsletter