Mistrzostwa w kolarstwie przełajowym na stadionie przy Okrzei

Data: 15-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mistrzostwa w kolarstwie przełajowym na stadionie przy Okrzei Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Przełajowym. Wzięło w nich udział ponad 60 zawodników.
- Jak pokazały niedawne zmagania na zmodernizowanym stadionie można organizować zawody z różnych dyscyplin, także kolarskie, które po raz pierwszy zagościły na naszym obiekcie. Wystarczy pomysł i dobra organizacja. Mistrzostwa były udane i bardzo widowiskowe. Gratuluję zawodnikom i organizatorom z Klubu Kolarskiego Sportowiec Piła - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

Mistrzostwa odbyły się w różnych kategoriach wiekowych, dla dzieci od 10 roku życia, przez młodzików, juniorów, po amatorów - seniorów powyżej 30 roku życia.
Komentarze po zawodach były bardzo dobre.

- Trochę nas kosztowało tworzenie trasy, budowa torów, rozwinęliśmy na stadionie ponad 2 km siatki. Ale warto było. Dziękujemy za przychylność gospodarzom obiektu, szczególnie Panu Staroście za otwartość i wsparcie. Stadion to super miejsce do wykorzystania, które ma duży potencjał – przyznał  ks. Bartłomiej Przybylski, trener z Klubu Kolarskiego Sportowiec Piła i główny organizator mistrzostw.
Zapisz się na newsletter