Przebudowane będzie skrzyżowanie z wyremontowaną ul. Kamienną

Data: 07-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Przebudowane będzie skrzyżowanie z wyremontowaną ul. Kamienną Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przychylił się do wniosku Zarządu Powiatu w Pile o przebudowę skrzyżowania alei Wojska Polskiego z ul. Kamienną i Wypoczynkową. To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców przede wszystkim ulicy Kamiennej.      

- W maju ubiegłego roku zwróciliśmy się do marszałka z apelem o uwzględnienie w swoich planach inwestycyjnych przebudowę tego skrzyżowania, a Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wybrał właśnie najkorzystniejszą ofertę na opracowanie dokumentacji projektowej. Cieszę się, że nasz apel przyniósł skutek i to ruchliwe skrzyżowanie zostanie przebudowane. Doskonale wpisze się w naszą inwestycję przebudowy ulicy Kamiennej, którą niedawno zakończyliśmy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zadanie wykona firma SD Projekt Sp. z o.o. z Poznania, a wartość zadania wyniesie prawie 324 tys. złotych. Powiat Pilski prowadzi już także prace nad budową ścieżki rowerowej przy ulicy Kamiennej, która znacznie poprawi bezpieczeństwo. Na nią także czekają mieszkańcy.
Zapisz się na newsletter