Prawie 7,4 mln zł na remonty dróg

Data: 06-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Prawie 7,4 mln zł na remonty dróg Kolejne świetne wieści dla mieszkańców Powiatu Pilskiego. W ramach zakończonego właśnie naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg udało się uzyskać maksymalne 80-procentowe dofinansowanie do dwóch zadań: na modernizację drogi na odcinku Ruda-Glesno oraz prace na ul. Okólnej w Pile.

Powiat Pilski po raz kolejny sięgnął po ogromne środki zewnętrzne na planowane inwestycje. Dzięki temu wkład własny dla dwóch kolejnych zadań został ograniczony do minimum.

Pierwszym z tych zadań będzie przebudowa drogi powiatowej nr 1191P na odcinku Ruda-Glesno, stanowiącej ciąg obwodnicy północnej powiatu pilskiego. Łączna wartość tej inwestycji szacowana jest na 7 324 111,44 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 5 859 289,10 zł.

Drugim zadaniem jest przebudowa drogi powiatowej nr 1228P przy ul. Okólnej w Pile. Tu wartość zadania szacowana jest na 1 913 058,41 zł, w tym dofinansowanie 1 530 446,70 zł.  Łącznie Powiat Pilski uzyskał więc 7 389 735,80 zł dofinansowania.

- To nasz kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, ale przede wszystkim świetne wieści dla samych mieszkańców Powiatu Pilskiego. Mieszkańców, których bezpieczeństwo tak bardzo leży nam na sercu i które regularnie podnosimy. Cieszę się, że uda nam się wkrótce zrealizować oba te zadania i jednocześnie zapewniam, że na tym nie poprzestaniemy – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Podziekowania za kolejne środki na modernizacje dróg należą się pilskim parlamentarzystom: Marcie Kubiak, Krzysztofowi Czarneckiemu i Marcinowi Porzuckowi, którzy na co dzień działają na rzecz rozwoju powiatu pilskiego i pomagają w pozyskaniu dofinansowania na ważne inwestycje.
Zapisz się na newsletter