Blisko 1000 uczniów na spotkaniach z raperem Dawidem Stroińskim

Data: 26-01-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Blisko 1000 uczniów na spotkaniach z raperem Dawidem Stroińskim Zakończył się cykl spotkań rapera Dawida Stroińskiego „Stryju” z uczniami szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Podczas spotkań raper z Piły prezentował uczniom swoją płytę, na której w formie rapowanej nagrał historię Polski od czasów plemiennych po teraźniejszość.  

Płyta zdobyła już rozgłos w całym kraju. Na kanale YouTube album ma już ponad 200 tysięcy  odtworzeń. Film z dźwiękiem trwa 44 minuty i jest świetnym materiałem edukacyjnym dla młodzieży.

Spotkania z raperem odbywały się przez cały styczeń. 12 stycznia raper gościł w Zespole Szkół w Łobżenicy, Zespole Placówek Wychowawczych w Łobżenicy oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. W drugiej połowie stycznia spotykał się z uczniami wszystkich średnich z Piły, które odbywały się w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile.

W spotkaniach z Dawidem Stroińskim udział wzięło w sumie około 1000 uczniów.
- To były interesujące spotkania i ciekawa lekcja historii dla naszych uczniów podana w tak przystępnej formie – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Sam raper przyznał, że na spotkaniach z uczniami, sam również wiele się uczy.
-Spotkania były bardzo ciekawe i budujące. Uświadomiły mi między innymi to, że duży zasięg w Internecie to także duża odpowiedzialność i jak duży ma to wpływ na kształtowanie światopoglądu wśród młodych osób. Zwłaszcza twórcy muzyczni, którzy wpisują się w bieżące trendy, muszą mieć tego świadomość, a nie wszyscy ją mają. Nagrywając tę płytę, czuję, że spełniłem pewien patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny - podsumowuje Dawid Stroiński. 
Zapisz się na newsletter