91 prac na wystawie Salon Pilski ART.2022. Warto ją zobaczyć

Data: 16-01-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

91 prac na wystawie Salon Pilski ART.2022. Warto ją zobaczyć Otwarcie wystawy SALON PILSKI ART. 2022 czyli 46. Przeglądu Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego już za nami. Tradycyjnie wernisaż zgromadził wielu artystów oraz publiczność. Swoje prace w Biurze Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego prezentuje 39 artystów, łącznie do obejrzenia jest 91 dzieł sztuki. Zapraszamy mieszkańców do zwiedzania wystawy.   

„Salon Pilski” to jest jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych BWA PP, podczas którego w galerii wystawiane są prace najważniejszych artystów z regionu pilskiego. To również wyjątkowe spotkanie wielu autorów, którzy mają okazję porozmawiać nie tylko ze sobą, ale przede wszystkim z publicznością.
Na tegorocznej wystawie prezentowane są prace znakomitych artystów m.in. Janusza Argasińskiego, Alfreda Aszkiełowicza, Anny Lejby, Wojciecha Beszterdy, Małgorzaty Białej, Tadeusza Ogrodnika, Barbary Pierzgalskiej-Grams, Stanisława Pręgowskiego, Eugeniusza Repczyńskiego, Elżbiety Wasyłyk, czy Renaty Wojnarowicz.

Można również podziwiać trzy najnowsze obrazy śp. Andrzeja Podolaka, które namalował specjalnie na to wydarzenie, ale odszedł nieoczekiwanie 4 stycznia br.   
Na „Salonie” zagościli także młodzi artyści: Natalia Wysocka, Michalina Urbańska i Agata Żychlińska, które prezentowały swoje prace w Galerii Debiutów BWA PP w 2022 r.

Sztuka coraz lepiej przebija się również do młodych osób, czemu doskonale służą media społecznościowe, w których BWA PP jest także bardzo aktywne. Podkreślił to Edmund Wolski, dyrektor BWA, ujawniając ubiegłoroczne wyniki aktywności internatów. Łącznie na portalu BWA PP i FB największą oglądalność miała wspólna wystawa w Galerii Debiutów młodych artystek pt. "Potrzeba uważności”, które swoje umiejętności szlifowały w pracowni artystycznej Lucyny Pach w MDK Iskra w Pile.

Podczas „Salonu” artystom za ich sztukę dziękował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Jako Powiat Pilski jesteśmy dumni z tego, że mamy w naszym regionie takich artystów jak Państwo. Zawsze będziemy wspierać kulturę i sztukę, zawsze będziemy wspierać artystów. Artysta pokazuje swoja duszę, a piękne jest to , że każdy odbiorca może widzieć coś innego. Chylę czoła przed Wami i dziękuję, że jesteście i tworzycie te piękne dzieła.   
Wicestarosta pogratulował również m.in. Renacie Wojnarowicz, której publiczność w ubiegłym roku przyznała Grand Prix w konkursie na ulubiony obraz.

- Powiat Pilski docenia znaczenie kultury i wpiera ja na wielu płaszczyznach. Już wiosną przy Starostwie Powiatowym powstanie strefa rekreacyjno-wypoczynkowa, gdzie również będzie można organizować wystawy i koncerty. Liczę na to, że ludzie kultury i sztuki twórczo wykorzystają stwarzane przez Powiat Pilski warunki do rozwoju swoich pasji, a przy okazji dadzą społeczeństwu coś ciekawego i ważnego. (…) Życzę wielu szczęśliwych, wypełnionych realizacjami wymarzonych planów artystycznych dni w 2023 roku – napisał Eligiusz Komarowski, starosta pilski we wstępie do tegorocznego katalogu Salonu Pilskiego

Z fortepianowym recitalem wystąpił Mirosław Feldgebel, instrumentalista, muzyk, kompozytor, ceniony pianista i kameralista.
Wystawę Salon Pilski ART. 2022 można oglądać w galerii BWA PP: poniedziałek, piątek: 9.00-15.00, wtorek, środa, czwartek: 9.00-19.00.
 
Zapisz się na newsletter